«Атамекен» ҚР Ұлттық кәсіпкерлер палатасы семинар өткізді

Бүгін Орталық Азия Инновациялық университетінде «Атамекен» ҚР Ұлттық кәсіпкерлер палатасы ЖОО-ң Білім беру бағдарламаларының рейтингісін жүргізу туралы семинар өтті. Семинарды өткізген Маниторинг, сапа менеджмент жүйесі және аккредиттеу бөлім басшысының орынбасары Қылышбаева Г. Б.
Семинарды өткізудегі басты мақсат – ЖОО-ң Білім беру бағдарламаларының рейтингісін жоғарлату,білім беру бағдарламасының сапасын арттыру.
Семинарға бөлім басшылары,декандар,кафедра меңгерушілері және профессор — оқытушылар құрамы қатысты. Семинар нәтижесі бойынша төмендегі мәтінде ұсыныс берілді:
1.Білім беру қызметінің сапасын арттыру мақсатында ЖОО еуропалық жоғары білім кеңістігіндегі (ESG-исиджи) стандарттар негізінде жоғары білім сапасын қамтамасыз ету ;
2.ПОҚ қызметтік сапаны қамтамасыз ету және бағалау жұмыстарын ұйымдастыру;
3. Бітірушілерді жұмысқа орналастыру жұмыстарын жақсарту;
4. Сараптамалық баға (білім беру сапасы) арттыру;
5. Тұрақты саулнама жұмыстарын жүргізу;
6 Жұмыс берушілердің беделін арттыру мақсатында тұрақты байланыс жасау.
Сонымен бірге мынадай шешім шығарылды:
1. Білім беру қызметінің сапасын арттыру мақсатында ЖОО еуропалық жоғары білім кеңістігіндегі (ESG-исиджи) стандарттарға сәйкес білім беру сапасын арттыру жұмыстарын тұрақты жүргізу.
2. Жұмыс берушілермен тұрақты байланыс жасап бітірушілерді жұмысқа орналастыру жұмыстарын жақсарту жұмыстары жүргізіліп бағалануын қадағау.
3. Білім беру сапасын арттыру жұмыстарын белсендіретін саулнама (білім алушылар, жұмыс берушілер, ОПҚ арасында) тұрақты жүргізілсін.